VİDEOLU HABER »
Avrupa Yakası Sosyal Güvenlik Merkezleri Açılış Töreni


Başakşehir, Esenler ve Sarıyer Sosyal Güvenlik Merkezleri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik tarafından açıldı.

Mehter gösterisiyle başlayan Avrupa yakası toplu açılış töreni 07 Haziran 2012 tarihinde Başakşehir Sosyal Güvenlik Merkezinde yapıldı.

Törende konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Türkiye’de değişim sürecinin devam ettiğini ve sosyal güvenlik alanında yapılan reformların bu süreçte önemli rolü olduğunu belirtti. Açılan sosyal güvenlik merkezleriyle vatandaşın memnuniyetini artırmayı hedeflediklerinin altını çizen Bakan Çelik, Başakşehir, Sarıyer ve Esenler’de yaşayan vatandaşların hizmet almak için kilometrelerce yol gitmesine gerek kalmayacağını ifade etti.

Dünyada pek çok ülkenin sosyal güvenlik alanında ciddi sorunları olduğunu dile getiren Bakan Faruk Çelik, Türkiye’de sosyal güvenlik sisteminin vatandaşın ayağına gelmesi konusunda çalışmalar yaptıklarını ifade etti. Türkiye nüfusunun yüzde 18’inin, sigortalılarınsa yüzde 24’ünün İstanbul’da olduğuna dikkat çeken Bakan Çelik, İstanbul’un ayrı bir önemi olduğunu, vatandaş memnuniyetinin yüzde 100’e çıkarılması için İstanbul’da görev yapan 3 bin 718 SGK çalışanın gece gündüz demeden çalıştığını söyledi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in ardından kürsüye çıkan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Sosyal Güvenlik Kurumunun hizmetlerini vatandaşın ayağına götürmesinin büyük başarı olduğunu söyledi. Yeni açılan sosyal güvenlik merkezleriyle İstanbul’da bulunan 4 milyon 145 bin aktif, 1 milyon 915 bin pasif sigortalının daha iyi hizmet alacağını belirten Vali Mutlu, merkezlerin hayırlı olmasını diledi.

2008 yılında Sosyal Güvenlik Reformunun hayata geçirilmesiyle vatandaşa daha iyi hizmet verebilmek için 25 bin personelin yoğun bir çaba gösterdiğine vurgu yapan Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Fatih Acar, 6 ayda 176 sosyal güvenlik merkezini hayata geçirdiklerini ve 378 merkezin vatandaşlara hizmet verdiğini söyledi.

Toplu açılış törenine, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, ÇSGB Bakan Müsteşarı Namık Ata, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Fatih Acar, Başkan Yardımcısı Mustafa Kuruca, SGK Yönetim Kurulu Üyeleri Salih Kılıç, Kazım Ergün, Tandoğan Tokgöz, Yusuf Yazgan, Ahmet Murat Balanlı, Hizmet Sunumu Genel Müdürü Adem Onar, Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürü Cevdet Ceylan, Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürü Namık Kaya, Sigorta Primleri Genel Müdürü Cüneyt Olgaç, İstanbul Sosyal Güvenlik İl Müdürü Ramazan Yıldız, İl Müdür Yardımcıları ve Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal katıldı. 


5447 defa okunmuştur.

Resimler

Videolar »

Toplam 1 video bulundu.
  • Sayfa:
  • < Geri
  • 1
  • İleri >