VİDEOLU HABER »
Anadolu Yakası Sosyal Güvenlik Merkezleri Açılış Töreni


Ümraniye, Tuzla, Şile, Beykoz Sosyal Güvenlik Merkezlerinin toplu açılış töreni Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in katılımıyla yapıldı.


İstanbul Anadolu Yakasında ikamet eden vatandaşların daha hızlı ve etkin hizmet verilebilmesi için açılışı yapılan Ümraniye, Tuzla, Şile ve Beykoz Sosyal Güvenlik Merkezlerinin açılışı 07 Haziran 2012 tarihinde düzenlenen törenle yapıldı.


Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, törende yaptığı konuşmada, Türkiye’de köklü bir reform gerçekleştirdiklerini ve bunu milletten aldıkları cesaretle yaptıklarını dile getirdi. Sosyal güvenlik sisteminin tüm ülkelerde önemli bir yeri olduğunun altını çizen Bakan Çelik, Türkiye’de kurulan sistemin sağlıklı bir biçimde yürüdüğünü söyledi. Sosyal güvenlik sisteminde işlerin yolunda gitmemesi durumunda ülke ekonomisinde ciddi sorunların oluşabileceğine vurgu yapan Bakan Çelik, vatandaşların verilen hizmetlerden memnun olduğunu ve bu memnuniyetin Ümraniye, Tuzla, Şile ve Beykoz gibi yeni açılan sosyal güvenlik merkezleriyle artırılacağını ifade etti.


Vatandaş odaklı hizmetin yaygınlaştırılması bakımından yeni açılan sosyal güvenlik merkezlerinin önemine dikkat çeken Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Fatih Acar, 25 bin personeliyle Sosyal Güvenlik Kurumunun gece gündüz demeden çalıştığını söyledi. Bürokratik işlemleri azaltmak için hayata geçirdikleri yeni uygulamalarla vatandaşlara daha iyi hizmet sunduklarını dile getiren Başkan Acar, 2008 yılında gerçekleştirilen Sosyal Güvenlik Reformuyla hastane ve ilaç kuyruklarının son bulduğunu ifade etti.


İstanbul Sosyal Güvenlik İl Müdürü Ramazan Yıldız, 22 sosyal güvenlik merkezi, 3 sağlık sosyal güvenlik merkezi ve 3718 çalışanla İstanbul ilinde yaşayan vatandaşlara daha etkin ve hızlı hizmet sunabilmek için çalışmaların devam edeceğini söyledi.


Ümraniye Sosyal Güvenlik Merkez’inde düzenlenen toplu açılış törenine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Bakan Müsteşarı Namık Ata, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Fatih Acar, Kurum Başkan Yardımcısı Mustafa Kuruca, SGK Yönetim Kurulu Üyeleri Salih Kılıç, Kazım Ergün, Tandoğan Tokgöz, Yusuf Yazgan, Ahmet Murat Balanlı, Hizmet Sunumu Genel Müdürü Adem Onar, Sigorta Primleri Genel Müdürü Cüneyt Olgaç, İstanbul Sosyal Güvenlik İl Müdürü Ramazan Yıldız ve İl Müdür Yardımcıları ve Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can katıldı. 20962 defa okunmuştur.

Resimler

Videolar »

Toplam 1 video bulundu.
  • Sayfa:
  • < Geri
  • 1
  • İleri >